Sulík vyzval na účasť na referende

Autor: Zoltán Tóth | 6.2.2015 o 11:35 | (upravené 6.2.2015 o 11:54) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  2541x

Richard Sulík: "Je to len desať minút a myslím si, že taký celkom dobrý pocit to môže vyvolať v nich, keď to spravia. Dúfam, že čím viac ľudí využije túto možnosť, ktorú im dáva ústava, a povie svoje áno alebo nie."

Zdá sa Vám to divné? Že ste počuli Sulíka vravieť niečo iné[link]? Áno aj nie. Keď si porovnáte výroky politikov k tomuto a predchádzajúcemu referendu, razom je vidno, že principiálne a morálne hodnoty sú u nich veľmi flexibilné.

Keď Sulík organizoval svoje referendum, tak hovoril že každé referendum si treba ctiť a spraviť všetko pre to, aby bolo úspešné[link ] . Tvrdil, že to nie sú vyhodené peniaze lebo demokracia niečo stojí[link ] , vyzýval k účasti listom ktorý poslal starostom a primátorom[link ] za štátne peniaze.

Dnes je situácia iná. Keď sa mu toto referendum nehodí, tak ho označuje za zbytočné[link ] , zrazu to sú vyhodené peniaze[link ]  a SAS sa referenda nezúčastní[link ] .

Fico to isté

Ale táto morálna "flexibilita" sa netýka len SAS. Fico a jeho SMER sa pre istotu správali ako SAS, akurát že presne naopak. Teraz ľudí vyzývajú na účasť[link ] , lebo "je to aktivita, na ktorej by sa mali občania zúčastniť". Ale keď bolo v hre Sulíkove referendum, tak SMER vtedy svojim voličom neodporúčal zúčastniť sa[link ] .

Zneužité referendá

Z toho vyplýva jediné. Politické strany zneužívajú referendá. Nie je to pre nich nástroj demokracie, ale nástroj politického boja. A popri tom sú schopní poprieť svoje vlastné slová na tú istú tému. Podľa toho, ako sa im to hodí.

Ilustračné foto: www.strana-sas.sk

Update: za článok môžete hlasovať na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?