Ako sa môže Markíza zbaviť podozrení z manipulácie

Autor: Zoltán Tóth | 14.2.2015 o 16:40 | Karma článku: 9,25 | Prečítané:  2306x

Prípad Petra Liptáka rozpútal polemiku o úplatkoch a všeobecne o financovaní zdravotníctva. Zároveň však Liptákové slová o manipulácii zo strany Markízy otvárajú aj tému, ako veľmi dokážu médiá ovplyvňovať verejnosť. Zaujímavé je, že Markíza by sa z obvinení mohla ľahko obhájiť, ale stále tak  neurobila.

Takmer každý obvinený z úplatkov o sebe tvrdí, že je nevinný. Obvinenie nepriznal ani Fischer, a aj Lipták hovorí, že úplatky neberie a že TV Markíza jeho slová Markíza zmanipulovala.

Pre mňa kľúčovým bolo vyjadrenie, že ten kto nedá peniaze, má smolu. A práve o tom Lipták hovorí, že sa to netýkalo jeho ambulancie a jeho praxe, ale že to bolo účelovo zostrihané. A keď si pozriete danú reportáž, tak naozaj, pred touto odpoveďou je jasný strih.

Manipulovala redaktorka Demešová s verejnosťou?

A razom tu máme tvrdenie proti tvrdeniu, kde o Liptákovi TV Markíza vytvorila obraz korupčníka. On ich na druhú stranu obvinil z manipulácie. Pritom existuje jednoduché riešenie tohto sporu.

Stačí totiž, aby TV Markíza na internete celý záznam z rozhovoru. Pri celom, nezostrihanom rozhovore by sme si všetci mohli razom urobiť obraz, ako veľmi do významu reportáže zasiahla redaktorka pri strihaní príspevku, a ako veľmi sa otvoril doktor Lipták. Kým tak Markíza neurobí, tak bude živiť špekulácie o "kreatívnom strihaní" svojich príspevkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?