Bratislava mohla bojovať so snehom lepšie

Autor: Zoltán Tóth | 2.2.2015 o 11:56 | Karma článku: 10,90 | Prečítané:  23839x

Nechcem kritizovať situáciu v piatok, keď Bratislavu postihla kalamita. Bola to roztopaš prírody, ktorú sme si museli prežiť. Neviem či bolo v silách magistrátu s tým niečo spraviť. Ale neodhrnúť tri dni chodník, po ktorom chodia denne desaťtisíce ľudí, je už ich hanba.

Uznám, že primátor zdedil z minulého vedenia nejakú zmluvu na zimnú údržbu. A že je v úrade dva a pol mesiaca. Piatková kalamita by bola asi nad sily každého. Ale dnešná cesta do Bratislavy pre tisíce ľudí, čo vystupujú na Hlavnej stanici, skončila "prechádzkou" po zľadovatelom a neodhrnutom chodníku.

Je to chodník, ktorý vedie zo stanice na Šancovú. Priamo pred stanicou železnice spravili odhrnuté koridory, kde sa nešmýkalo a chodili sme normálne po asfalte.

Ale ďalej, kde je výstupisko z autobusov MHD, a kde alejou pokračuje chodník od stanice, boli samé hrbole, ľad a sneh. Tri dni po snežení mesto nebolo schopné odhrnúť jeden z najvyťaženejších chodníkov v meste.

Na toto nebolo treba žiadne tendre, ani státisíce eúr. Na to by stačili na dve hodiny dvaja chlapi s lopatami. Pán primátor, berte toto ako moju radu. Ten chodník ste naozaj mohli za tri dni vyriešiť. Dnes sa to už asi roztopí od slniečka, ale do budúcna skúste na Bratislavu myslieť aj očami malých služieb pre občanov a návštevníkov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?