Primátor Nesrovnal si dal zvýšiť plat

Autor: Zoltán Tóth | 2.3.2015 o 11:40 | Karma článku: 8,60 | Prečítané:  2429x

V čase, ked primátor Nesrovnal hovorí o katastrofálnej finančnej situácii Bratislavy, si ten istý Nesrovnal nechal zvýšiť plat na 152,64% základnej. A ten istý Nesrovnal vravel poslancom, že by sa mali vzdať odmien, lebo mesto je na tom zle. A celé to zavŕšil klamstvom.

Štandartne by mal byť plat primátora 2 950,00 Eur mesačne. Hneď na úvodnom zastupiteľstve si ale Nesrovnal nechal zdvihnúť plat na sumu 4 503,- Eur mesačne. To je o 52,64% viac, než základný plat.

Mesto je na tom zle

Bratislava finančne na pokraji priepasti. Má množstvo nezaplatených faktúr a reálne hrozí kolaps. Preto sa primátor rozhodol verejne vyzvať poslancov, aby si mestskí poslanci svoje odmeny "vzhľadom k finančnej situácii mesta nevyplatili. "

A to povedal primátor, ktorý si dva mesiace nechal zvýšiť plat na štyriapol tisíc eur.

Vtipných situácii je ale viac. Jeden z poslancov, ktorý kritizoval pokrytectvo primátora je poslanec Jozef Uhler. Vtipné je, že práve tento poslanec na prvej schôdzi navrhol, aby sa Nesrovnalovi navýšil plat. Keď ale primátor chcel siahnuť na poslanecké odmeny, zrazu sa v Uhlerovi pohlo svedomie, a rozhorčene sa ozval.

Klamstvo pána primátora

V následnej búrke, keď sa poslanci a primátor začali hádať pred kamerami, došlo na ďalšie kolo frašky. Nesrovnal, aby stíšil emócie, tvrdil že od poslancov nežiadal nevyplatenie odmien. Pritom na vlastnom webe má vyhlásenie, kde ich o to žiada. Pozrite si video v článku. Uvidíte ako vyzerá primátor, keď nehovorí pravdu. Nie je to na ňom poznať. A to je dosť smutné.

O peniaze ide až na prvom mieste

Ešte jedna pikoška. Spočítajme si, koľko takto Nesrovnal zarobí:

Plat 4503 Eur * 12 mesiacov * 4 roky = 216 144 Eur

Čo je zhodou okolností práve o kúsok viac, než mal Nesrovnal minúť na predvolebnú kampaň - 214 232,56€.

Čiže za svoje primátorovanie sa mu Bratislavčania akurát poskladajú na kampaň. Šetrenie začína doma. A Nesrovnal si šetrí.

Update: hlasujte za článok na vybrali.sme.sk

Foto perex: David Nový (CC BY-SA 3.0)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?