Pôjde poslanec SAS do väzenia?

Autor: Zoltán Tóth | 11.6.2016 o 17:14 | (upravené 11.6.2016 o 17:21) Karma článku: 9,00 | Prečítané:  3558x

Slovenská politika sa posunula na nové dno. Bankové tajomstvo, menovite v Tatrabanke, porušil a informácie vynášal člen SaS, ktorý tak podľa všetkého konal organizovane s aspoň jedným poslancom za túto stranu.

Cieľom poslanca Rajtára bolo, aby dokázal, že Kaliňák mal dostávať peniaze od Bašternákovej firmy. Jeho asistent Filip R., ktorý pracuje v Tatrabanke, mal vyniesť údaje o prevode na Kaliňákov účet. Na tlačovej konferencii odznelo, že v čase prevodu už Bašternák firmu nevlastnil, takže tie peniaze nešli od neho. Úmysel dostať Kaliňáka, teda nevyšiel.

SAS porušila zákon
Nevydarená akcia dostať Kaliňáka má ale štyri obete. Prvou je samozrejme Filip R. Neviem, kto ho na to nahovoril, ale on svojím konaním porušil zákon. Za porušenie povinnosti zachovania bankového tajomstva mu hrozí 3 až 8 rokov. Ako pracovník banky, ktorý je povinný zachovávať tajomstvo, podmienečný trest asi nedostane. Otázka tiež je, či o tom vedel jeho poslanec. Na tlačovej konferencii sa k tomu vyjadroval veľmi opatrne. Lebo ak by priznal že vedel, hrozilo by väzenie aj jemu.

Druhou obeťou je SaS. Niektorí jej členovia spáchali zjavne nezákonnú vec. Cieľ bol dobrý, snaha dostať Kaliňáka. Ale porušovaním zákona sa sami postavili na stranu Fica, Mečiara a Slotu. Ich šancou je rázne odsúdiť nezákonné konanie, ale zatiaľ to tak nevyzerá.

Treťou obeťou je Tatrabanka. Dôveryhodnosť je pre banku alfou a omegou. Dnes jeden jej zamestnanec mal vynášať údaje o klientoch. Management banky je v tom možno nevinne, ale keď sa najbližšie týždne pozriem kdekoľvek na ich logo, spomeniem si ako ľahko od nich idú údaje.

A poslednou obeťou sme my všetci. Politika sa dnes dostala na nové dno. Bankové tajomstvo, ktoré je chránené zákonom, dnes bolo obetované pre politické ciele. Je to smutné, ako pomaly zvetrávajú hodnoty v našej spoločnosti.

Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. SaS po tejto ceste spravila ďalší krôčik tým, že sa rozhodla porušiť zákon o bankovom tajomstsve.

Update: podporte článok na vybrali.sme.sk/c/Pojde-poslanec-SAS-do-vazenia/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Lacno a nevkusne. Po rokoch úpadku hľadáme, v čom sme vynikali

Vracajú sa architektonické súťaže.

Dobré ráno

Dobré ráno: Policajt v Starej Turej brutálne kopal do muža na zemi

Prípad rieši policajná inšpekcia.


Už ste čítali?