Nesrovnal: Mám na magistráte mafiu

Autor: Zoltán Tóth | 22.8.2016 o 11:01 | Karma článku: 10,82 | Prečítané:  17517x

Ako primátor by mal riadiť celú Bratislavu. Ivovi Nesrovnalovi sa ale nedarí riadiť ani vlastný úrad. Miznú mu z neho dôležité dokumenty. Vďaka týmto stratám môžu vzniknúť bratislavčanom veľké škody.

Prečo je petícia kľúčová
Podľa aktuálneho zákona, sa zastupiteľstvo nemôže samo od seba uzniesť, že nechcú herne v meste. Aby bolo hazard možné obmedziť, musí byť petícia, pod ktorú sa podpíše aspoň 30% obyvateľov. Čiže v Bratislave musí takúto petíciu podpísať aspoň 116000 občanov mesta. Je skoro až neuveriteľné, že sa ich podarilo vyzbierať. Bez ich podpisov by hazard nebolo možné obmedziť.

Peniaze vládnu svetom
V Bratislave je viac ako 150 herní. Ich prudký nárast za posledné roky je najlepší dôkaz, ako dobre sa cez herne doja peniaze od ľudí. A v tejto situácii, keď sa podarilo vyzbierať toľko podpisov proti, dôjde k zaujímavej situácii.

Stačí už len predložiť petíciu na zastupiteľstvo, keď sa zrazu tretina petície stratí. Ako sa to mohlo stať? Sám Nesrovnal priznal, že petícia bola na jeho úrade "uložená všelikde". To je priamo Nesrovnalov citát (čas 5:45).

A je vymaľované. Dôležitá petícia, bez ktorej sa nedá zakázať hazard. A túto dôležitú petíciu má Nesrovnal uloženú všelikade.

Opakované straty
Pritom to nie je prvý prípad, kedy sa Nesrovnalovmu úradu mali stratiť dôležité dokumenty. Mesto môže prísť o lukratívny pozemok pod hradom, lebo v súdnej kauze sa magistrát "nestihol" odvolať. Súd má doklad, že magistrát výzvu na odvolanie sa dostal. Magistrát sa nielen neodvolal, ale tvrdí že tú doručenku dokonca nevie nájsť.

Mafia na magistráte
Nesroval označil krádež petície za mafiánske spôsoby. Keďže magistrát riadi už dva roky, sú tieto mafiánske spôsoby jeho vizitkou. Lebo za netolerovanie mafiánskych spôsobov na jeho vlastnom úrade je zodpovedný predovšetkým on sám.

 

Zahlasujte za blog na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?