Spravodajská hra voči Matovičovi: nie je to len o ukradnutých SMSkách

Autor: Zoltán Tóth | 7.9.2016 o 9:50 | Karma článku: 7,43 | Prečítané:  1794x

Od konca augusta sa vedie mediálna a spravodajská hra voči OĽANO. Rozširuje sa nielen obsahovo, ale aj plošne do rôznych médií.

Uniknutá súkromná komunikácia z facebooku, odmietnutie distribúcie Kalinovín Slovenskou poštou, útok údajných anonymous na Matoviča, ... atď. Ku koncu augusta sa začali šíriť útoky na Matoviča.

Prvá otázka znie - je to všetko pravda? Igor Matovič, Daniel Lipšic to postupne dôkladne popierajú. No v skutočnosti je to aj tak jedno, lebo nikto z nich neurobil nič nezákonné.

Čo by bolo horšie
Bolo by horšie, ak by Igor Matovič zobral svojich ľudí na míting, alebo to, že by mu niekto čítal SMSky a Facebook? Je horšie, ak by si jeho asistent písal s iným asistentom, alebo to, že by štátni zamestnanci sfalšovali emailovú komunikáciu?

Kto im pri tom pomáha
V šírení propagandy proti OĽANO pomáhajú aj dve médiá. Prvým je denník Pravda, ktorý napríklad Alene Krempaskej a jej útokom na protestujúcich pred Bonaparte venuje dnes titulný článok. To neprekvapí, lebo Pravda je dlhodobo prosmeráckym plátkom. Druhým je ale Plus 1 deň. Ten propaguje Krempaskú už tretí týždeň:

  1. Plus 1 deň už dopredu písal o jej účasti, ešte pred prvou návštevou, skôr než niekto nezainteresovaný mohol vedieť, že sa niečo stane.
  2. Reportáž z protestu pred Bonaparte bola v Pluske o Krempaskej, nie o protestoch samotných.
  3. Všetky pokusy Krempaskej o zaujatie Pluska pravidelne promovala, napríklad ovečky.
  4. Z údajného útoku na Krempaskú priniesla Pluska aj štylizované fotky so skrvavenými tampónmi.

Penta v náručí SMERu
Plus jeden deň vlastní Penta. A po odstavci hore je jasné, že Penta je aktuálne so SMERom kamarátka, spolu sa snažia ukludniť situáciu okolo Kaliňáka. Dôkazom je aj najnovší útok na Matoviča na Kaliňákovom blogu.

Táto jeseň bude zjavne horúca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?